Miller: nie ma alternatywy dla planu Hausnera

opublikowano: 19-12-2003, 09:09

Premier Leszek Miller powiedział, że jest gotów postawić na szali swoją polityczną przyszłość, aby przeforsować realizację ‘planu Hausnera’. – Nie chcę aby wyglądało to na szantaż, ale nie ma ‘planu B’ – powiedział Miller w wywiadzie udzielonym agencji Dow Jones Newswires.

Miller powiedział, że spotka się w styczniu z członkami SLD, którzy zgłaszają obiekcje wobec planu cięć wydatków budżetowych przedstawionego przez wicepremiera Jerzego Hausnera.

- Postawię pytanie: czy realizujemy plan cięć wydatków, co wymaga jednoznacznej decyzji, czy wycofujemy się. Jeśli zostanie wybrana ta druga opcja, konsekwencje tego będą bardzo poważne – powiedział premier Miller.

Zaznaczył, że przy obecnym stanie finansów publicznych nie ma alternatywy dla planu ograniczenia wydatków budżetu. Brak działań doprowadzi do kryzysu finansowego, którego konsekwencje odczują wszyscy. Naprawa budżetu jest także niezbędna, aby możliwa była realizacja prognozy 5 proc. wzrostu gospodarczego w przyszłym roku.

MD, Dow Jones Newswires

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Miller: nie ma alternatywy dla planu Hausnera