Miller: nigdy nie rozmawiałem z Kulczykiem o prywatyzacji G-8

22-01-2004, 12:56

Premier Leszek Miller powiedział, że nie rozmawiał nigdy z Janem Kulczykiem na temat kwestii dotyczących prywatyzacji największek polskiej grupy dystrybutorów energii, tzw. G-8. Odniósł się w ten sposób do sugestii, że sprawa ta mogła mieć wpływ na decyzję o odwołaniu ze stanowiska ministra skarbu Piotra Czyżewskiego.

Jan Kulczyk kontroluje spółkę El-Dystrybucja, która jako jedyna złożyła ofertę kupna w przetargu prywatyzacyjnym akcji grupy G-8. Została ona jednak skrytykowana przez resort skarbu, a zarzuty dotyczyły braku odpowiednich gwarancji finansowych. Nieoficjalnie mówiło się, że choć resort skarbu dał szansę El-Dystrybucji na uzupełnienie oferty, nie została ona w istotny sposób zmieniona. Miało to przesądzić o unieważnieniu przetargu przez Czyżewskiego. Po odwołaniu ministra skarbu ze stanowiska w mediach pojawiły się sugestie, że mogło się to wiązać z jego sprzeciwem wobec sprzedaży G-8 El-Dystrybucji.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Miller: nigdy nie rozmawiałem z Kulczykiem o prywatyzacji G-8