Miller: Palikot to kwestia kadencji

DI, PAP
25-05-2012, 06:05

Zdaniem Leszka Millera - SLD to lewica realna, Janusz Palikot zaś to lewica mianowana przez publicystów, część komentatorów i polityków. - Nie ma szans, byśmy mogli ze sobą współpracować, mówi “Polsce The Times” lider SLD.

- Nasze stanowisko odnoszące się do zmian w emeryturach jest odmienne, co do płacy minimalnej – zasadniczo odmienne, co do propozycji Solidarności a propos referendum – zasadniczo odmienne, to gdzie mamy razem współpracować, pyta Miller.

Zapytany jakie daje szanse Ruchowi Palikota, odpowiada, że “to kwestia jednej kadencji”. Podobnie ocenia szanse Solidarnej Polski: “będzie tak samo jak z Ruchem Palikota. PiS zje swojego rywala”.

Natomiast SLD będzie się umacniało, będzie powoli odzyskiwało teren. Według Millera “polityczne wahadło, które w Europie przesunęło się na prawo, powoli zaczyna wędrować z powrotem na lewo. A zwycięstwo François Hollande’a we Francji jest tego najlepszym przykładem”.

Szef SLD ocenia, że po przyszłych wyborach każdy wariant rządów jest możliwy, oprócz rządów PiS. "Bo PiS nie ma zdolności koalicyjnej, a sam nie wygra wyborów".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Polityka / Miller: Palikot to kwestia kadencji