Miller: pomysłu podatku liniowego nie można od razu odrzucać

opublikowano: 10-06-2003, 08:49

Premier Leszek Miller zdaje sobie sprawę iż pomysł wprowadzenia podatku liniowego wzbudza duże kontrowersje w SLD. Podkreślił jednak konieczność szukania rozwiązań, które spowodują znaczne ożywienie gospodarki.

Premier Miller powiedział w Radio Zet, że zgłoszona przez niego propozycja wprowadzenia podatku liniowego jest przede wszystkim zachętą do dyskusji na ten temat. Jego zdaniem, zbliżające się wejście Polski do Unii Europejskiej oznacza konieczność poszukiwania rozwiązań, które pozwolą na takie przyspieszenie wzrostu gospodarczego, które pozwoli na redukcję dystansu dzielącego nasz kraj od bogatszych krajów Unii.

Odnosząc się do negatywnej oceny Ministerstwa Finansów dla pomysłu wprowadzenia podatku liniowego premier powiedział, że dotyczy ona propozycji zastosowania 18 proc. stawki. Zaznaczył, że pomysłu wprowadzenia podatku liniowego nie można odrzucać z góry, ale trzeba przeanalizować, czy nie jest możliwe wprowadzenie go na takim poziomie, aby było to najkorzystniejsze dla budżetu.

Premier powiedział, że podczas dzisiejszych obrad rządu minister finansów Grzegorz Kołodko przedstawi projekt 10 ustaw kluczowych dla proponowanego przez niego programu naprawy finansów publicznych. Dalszy los tego projektu, zaznaczył premier, zależeć będzie od przebiegu dyskusji na jego temat w rządzie.

MD, Radio Zet

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Miller: pomysłu podatku liniowego nie można od razu odrzucać