Miłośnicy garbusów spotkali się w Poznaniu

Ryszard Gromadzki
27-08-2002, 00:00

Ponad 400 miłośników volkswagenów garbusów wzięło udział w 4 międzynarodowym zlocie użytkowników tych aut — Volksmanii, który odbył się w Poznaniu. Organizatorzy imprezy szacują, że w Polsce wciąż jeździ około 7 tys. kultowych chrząszczy.

Znawcom motoryzacji nie trzeba przypominać zawrotnej kariery garbusa. Dość powiedzieć, że samochód ten skonstruowany w latach 30. XX wieku przez legendarnego Ferdynanda Porsche, został wyprodukowany w liczbie kilkunastu milionów egzemplarzy. Kiedy w latach 70. fabryki Volkswagena w Niemczech, zaniechały jego wytwarzania, garbusy nadal zjeżdżały z taśm produkcyjnych fabryk koncernu w Brazylii i Meksyku. Użytkownicy tych aut tworzą specyficzną subkulturę. Wielu z nich dokonuje autorskich przeróbek swoich aut lub przynajmniej fantazyjnie zdobi ich karoserie. Ambicją właścicieli jest nadanie swoim samochodom indywidualnego charakteru. Można było się o tym przekonać podczas poznańskiego zlotu, gdzie roiło się od oryginalnych garbusów: były modele sportowe, terenowe, a nawet „limuzyny”. Patronat nad tegoroczną edycją Volksmanii objęły firmy Volkswagen Poznań, Raben i Castrol.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Miłośnicy garbusów spotkali się w Poznaniu