Mimo impulsów podażowych, amerykańscy gracze próbują wzmocnić indeksy

opublikowano: 18-06-2004, 16:44

Rosnące ceny ropy, perspektywa stanowczej decyzji Fed w kwestii podwyższenia stóp procentowych i słabsze od oczekiwań wyniki Red Hat, spółki zajmującej się dystrybucją systemu operacyjnego Linux, to czynniki które nie sprzyjają handlowi na amerykańskich giełdach. Mimo to gracze podjęli próbę podźwignięcia rynku.

Inwestorów nie przestraszył nawet tzw. „dzień czterech wiedźm”, kiedy to wygasają cztery różne rodzaje opcji i kontraktów terminowych, co zazwyczaj owocuje silną zmiennością rynku i gwałtownymi spadkami.

Przed sesją gracze dowiedzieli się o wielkości deficytu na rachunku obrotów bieżących w I kwartale. Dane nie były niestety zbyt optymistyczne, gdyż deficyt wzrósł do 144,88 mld USD, o blisko 4 mld przekraczając consensus analityków. Prawdopodobnie, tego typu informacje zostały już wcześniej zdyskontowane, gdyż na razie nie przeszkadzają we wzroście indeksów. Jedynie na otwarciu sesji doprowadziły do płytkiej korekty.

Bardzo dobrze prezentują się papiery Solectrona. Blisko 10-proc. wzrost kursu to efekt prezentacji zaskakująco dobrych wyników trzeciego kwartału. Swoją wycenę wzmacniają też walory Adobe Systems. Firma przedstawiła rynkowi swoje wyniki za drugi kwartał. Jej zyski wzrosły o 70 proc. w wyniku lepszej sprzedaży produktów. Zysk ma wynieść 109,4 mln USD przy przychodach rzędu 410,1 mln USD.

Wśród spółek tworzących średnią Dow Jones, dobra passę kontynuuje Microsoft. Liderem, z ponad 2-proc. zmianą kursu jest Alcoa, największy na świecie producent aluminium. Po przeciwnej stronie rynku znalazły się papiery Hewlett-Packarda, które tracą blisko 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Mimo impulsów podażowych, amerykańscy gracze próbują wzmocnić indeksy