Mimo nerwowego finiszu, sesje w USA zakończyły się sporym wzrostem

WST
opublikowano: 08-08-2007, 22:11

Amerykańskie parkiety kontynuowały w środę wzrostową tendencję. Ostatnia godzina była bardzo nerwowa, bo część graczy realizowała zyski. Sesja zakończyła się jednak ostatecznie sporymi wzrostami indeksów.

Inwestorów wcześniej zachęcały do zakupów akcji komentarze Fed, iż kryzys rynku kredytowego nie spowolni zbytnio rozwoju gospodarczego. Popyt nakręcał również bardzo dobry raport finansowy Cisco Systems, największego na świecie producenta sprzętu dla sieci komputerowych.

Firma pochwaliła się 25-proc. wzrostem kwartalnego zysku i zrewidowała w górę tegoroczną prognozę finansową. Z miejsca odnieśli się do tego analitycy. Specjaliści z Bear Stearns podnieśli rekomendacje dla walorów Cisco do poziomu "przeważaj". Na wartości zyskiwały też papiery samego Bear Stearns. Broker z powodzeniem uplasował wartą 2 mld USD emisję obligacji.

Przed prezentacją przygotowaną dla analityków mocno rosły notowania akcji koncernu motoryzacyjnego General Motors. W prestiżowej średniej Dow Jones cieszyć się również mogli akcjonariusze McDonalds. Restauracyjny gigant poinformował o 6,5-proc. wzroście przychodów w lipcu w placówkach działających od co najmniej roku.

O sile optymizmu graczy może przekonywać znaczący wzrost kursu akcji Toll Brothers. W trzecim kwartale roku finansowego przychody potentata rynku budownictwa mieszkaniowego spadły o 21 proc. Firma jest jednym z pokrzywdzonych z powodu ostrego załamania koniunktury na amerykańskim rynku nieruchomości.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Mimo nerwowego finiszu, sesje w USA zakończyły się sporym wzrostem