Mimo spadku sprzedaży wzrósł zysk grupy Volkswagena

opublikowano: 25-07-2019, 08:53

Grupa Volkswagen, największy producent aut w Europie pochwaliła się wzrostem zysku operacyjnego w drugim kwartale. Przy równoczesnym spadku sprzedaży wskazuje to na poprawę rentowności, donosi Reuters.

Wynik na poziomie operacyjnym wzrósł w okresie kwiecień-czerwiec 2019 r. o 29,9 proc. osiągając poziom 5,13 mld EUR wobec 3,94 mld w analogicznym okresie 2018 r. to bardzo satysfakcjonujący rezultat osiągnięty mimo spadku sprzedaży pojazdów o 1,8 proc.

Volkswagen
Zobacz więcej

Volkswagen fot. REUTERS/Fabian Bimmer/File Photo/Forum

Należy brać jednak pod uwagę, że tegoroczny zysk nie był obciążony opłatami związanymi ze skandalem z emisjami silników diesla, które niemiecka spółka zaksięgowała rok wcześniej.

Grupa w skład której oprócz Volkswagena wchodzą m.in. takie marki jak Seat czy Skoda potwierdziła, że nadal oczekuje, że tegoroczna sprzedaż przebije wynik z 2018 r., zaś przychody zrealizowane przez działy samochodów osobowych i użytkowych wzrosną o co najmniej 5 proc.

Firma prognozuje zwrot operacyjny na sprzedaży w przypadku aut osobowych w zakresie 6,5 do 7,5 proc. W całym pierwszym półroczu wskaźnik ten wzrósł do 7,2 proc. z 6,8 proc. rok wcześniej.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu