Mimo zielonego otwarcia, Wall Street znów spada

WST
opublikowano: 03-03-2020, 15:36

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach rozpoczęła się co prawda od wzrostu indeksów, jednak prawie natychmiast do głosu doszła strona podażowa spychając indeksy w czerwone regiony.

Obóz niedźwiedzi stara się wykorzystać silne poniedziałkowe odbicie do realizacji krótkoterminowych zysków, będąc rozczarowany deklaracjami przedstawicieli grupy G7. Choć zapowiedziano w nich podjęcie w razie konieczności działań  mających na celu wsparcie gospodarki w obliczu epidemii koronawirusa, jednak jak na razie mamy do czynienie tylko z zapowiedziami i brakiem konkretów. 

Wall Street, NYSE
fot. Bloomberg

Po około 5 minutach sesji za oceanem, indeks DJ Ia tracił 0,45 proc. Wskaźnik szerokiego rynku zniżkował o 0,41 proc. Nerwowo jest też na Nasdaq gdzie wskaźnik Nasdaq Composite poddaje się falowaniu, tracąc aktualnie około 0,28 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane