Min. energetyki Rosji: Wznowiono dostawy prądu dla 2,35 mln osób na Krymie

PAP
opublikowano: 13-06-2018, 19:15
aktualizacja: 13-06-2018, 19:55

Energetycy wznowili dostawy prądu dla mieszkańców części Krymu, gdzie po awarii w podstacji Tamań w Kraju Krasnodarskim pozbawionych energii zostało ok. 2,35 mln ludzi - poinformowało w środę po południu rosyjskie ministerstwo energetyki.

Premier zaanektowanego przez Rosję Krymu Siergiej Aksjonow podał w mediach społecznościowych, że prąd został automatycznie odcięty z powodu awarii na podstacji Tamań.

W Sewastopolu nie pracowały banki, prądu nie było w centrach handlowych i w mieszkaniach, zanotowano też zakłócenia w działaniu sieci komórkowych. Pozbawiony prądu był także Symferopol, Jałta, Eupatoria i inne miasta półwyspu.

Energia elektryczna nie docierała też do ponad 135 tys. mieszkańców Kraju Krasnodarskiego.

W grudniu 2016 roku prezydent Władimir Putin zapowiedział budowę na Krymie w najbliższych latach dwóch elektrowni, które zaspokoją zapotrzebowanie mieszkańców półwyspu na energię elektryczną. Obecnie realizacja budowy tych elektrowni jest znacznie opóźniona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Min. energetyki Rosji: Wznowiono dostawy prądu dla 2,35 mln osób na Krymie