Czytasz dzięki

Minerd: amerykański rynek akcji będzie spadał, latem nowe dno

opublikowano: 31-05-2019, 14:26

Scott Minerd, szef inwestycji w Guggenheim Partners nie ma dobrych wiadomości dla inwestujących w amerykańskie akcje.

Minerd uważa, że amerykański rynek akcji może spaść niżej niż podczas wyprzedaży w czwartym kwartale ubiegłego roku, której kulminacją była najgorsza wigilijna sesja w historii.

Scott Minerd
Zobacz więcej

Scott Minerd fot. Bloomberg

- Napięcia w handlu prawdopodobnie będą większe, bo współcześnie nigdy nie mieliśmy takiej wojny handlowej jak ta, która toczy się obecnie – powiedział.

Spadek do dołka z grudnia oznaczałby utratę przez S&P500 ok. 16 proc. wartości, w przypadku średniej Dow Jones o 13 proc., a Nasdaq ponad 18 proc.

Minerd przekonuje, że do końca przyszłego tygodnia, o ile nie wcześniej, rynek znajdzie krótkoterminowe dno, ale potem, zgodnie z jego modelami, prawdopodobny jest dłuższy spadek.

- Nasze modele sygnalizują, że rynki ustanowią nowe minima latem – powiedział. – Przełamanie dna z grudnia będzie oznaczać koniec rynku byka rozpoczętego w 2009 roku – powiedział.

Minerd podkreślił, że te same modele skłoniły go do pozbycia się akcji 7 maja, dwa dni po tym, jak prezydent Donald Trump rozwiał nadzieje rynku na względnie szybkie porozumienie z Chinami.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane