Minerd: amerykańskie rynki akcji wzrosną o 15-20 proc., a potem spadną o 40-50 proc.

opublikowano: 29-10-2018, 14:12

Po ostatniej przecenie akcje amerykańskich spółek są relatywnie tanie, uważa Scott Minerd, szef inwestycji z Guggenheim Partners.

Minerd uważa, że niedawna przecena na amerykańskich rynkach akcji to okazja do kupna w związku ze spodziewanym odbiciem wzrostowym w najbliższych tygodniach i miesiącach.

- Akcje są tanie bazując na wyprzedzających wskaźnikach i powinny pójść w górę o 15-20 proc. dopóki niepewność dotycząca Chin i ceł się nie zmieni – napisał na Twitterze.

Minerd uważa, że przecena na rynkach akcji nie była spowodowana obawami dotyczącymi wzrostu stóp procentowych. Podkreślił, że normalizacja polityki monetarnej przez Fed „nie wykoleiła jak dotąd rynku byka, który trwa od dekady”.

Minerd oczekuje, że po prognozowanym przez niego wzroście rynku akcji nastąpi głębszy spadek, sięgający 40-50 proc. Spowoduje go Fed podwyższając stopy do końca 2019 roku. W jego ocenie, rynek niedźwiedzia, czyli spadek o 20 proc. od ostatniego szczytu, pojawi się w drugim kwartale 2020 roku.

Na początku października Minder ostrzegał przed skutkami zbyt mocnego zacieśnienia polityki monetarnej w USA.

- Ostatecznie ta ekspansja zakończy się i spowoduje to polityka monetarna, która stanie się zbyt ciasna w tym samym czasie kiedy polityka fiskalna stanie się kotwicą w 2020 roku – mówił Minerd w CNBC. – Kiedy tam się znajdziemy, nasze analizy pokazują, że rynek akcji prawdopodobnie cofnie się o 40 proc. od szczytów i prawdopodobnie zobaczymy dramatyczny wzrost  spreadów obligacji – podkreślał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu