Minerd: gospodarka USA jak Titanic zmierzający w kierunku góry lodowej

opublikowano: 11-10-2018, 09:36

Gospodarka USA idzie pełną parą naprzód, ale stoją przed nią przeszkody, których twórcą jest Fed, powiedział Scott Minerd, szef inwestycji w Guggenheim, firmie zarządzającej 265 mld USD aktywów.

- Ostatecznie ta ekspansja zakończy się i spowoduje to polityka monetarna, która stanie się zbyt ciasna w tym samym czasie kiedy polityka fiskalna stanie się kotwicą w 2020 roku – powiedział Minerd w CNBC. – Kiedy tam się znajdziemy, nasze analizy pokazują nam, że rynek akcji prawdopodobnie cofnie się o 40 proc. od szczytów i prawdopodobnie zobaczymy dramatyczny wzrost  spreadów obligacji – dodał. 

Scott Minerd
Zobacz więcej

Scott Minerd fot. Bloomberg

Minerd, który we wpisie na Twitterze w środę porównał gospodarkę USA do Titanica płynącego w kierunku góry lodowej, nie uważa jednak środowej przeceny na rynkach akcji w USA za zwiastun krachu. Uważa, że to „standardowa sezonowa wyprzedaż”. Minerd uważa, że rynek akcji znajdzie dno jeszcze przed końcem tego miesiąca.

- Jest za wcześnie ogłaszać koniec rynku byka, ale w okresie następnych 6 do 12 miesięcy ludzie powinni realizować zyski i szykować się do następnej recesji – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu