Minerd: sami instytucjonalni nie utrzymają bitcoina powyżej 30 tys. USD

opublikowano: 28-01-2021, 09:54

Popyt generowany tylko przez inwestorów instytucjonalnych nie zdoła utrzymać kursu bitcoina powyżej 30 tys. USD, uważa Scott Minerd, szef inwestycji w Guggenheim.

- Obecnie nie ma realnego popytu inwestorów instytucjonalnych , który wspierałby kurs bitcoina na poziomie 35 tys. USD, czy nawet 30 tys. USD – powiedział Minerd. – Uważam, że baza inwestorów instytucjonalnych nie jest dostatecznie duża i głęboka, aby wspierać taką wycenę – dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Szef inwestycji w Guggenheim, który zarządza ponad 310 mld USD aktywów, w grudniu prognozował, że bitcoin może osiągnąć wartość nawet 400 tys. USD. Po przecenie kryptowaluty, 20 stycznia, przyznał, że kurs bitcoina mógł osiągnąć tymczasowy szczyt i może spaść do 20 tys. USD.

8 stycznia kurs bitcoina osiągnął historuczne maksimum zbliżając się do 42 tys. USD. W czwartek spada o 0,5 proc. do 31183,75 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane