Minerd: sztuka i nieruchomości lepszą inwestycją niż akcje

opublikowano: 23-05-2022, 16:36
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Scott Minerd, szef inwestycji w Guggenheim uważa, że obecnie lepszą inwestycją niż akcje, w perspektywie pięciu lat, są dzieła sztuki i nieruchomości, informuje Bloomberg.

Minerd ocenia, że akcje będą nadawać się do inwestowania jeśli jeszcze stanieją. Jego zdaniem, Fed nie będzie zwracał uwagi na rynek akcji dopóki nie nastąpi na nim gwałtowna przecena, skali 20 proc. w ciągu tygodnia lub dwóch.

Scott Minerd, fot. Bloomberg
Scott Minerd, fot. Bloomberg

Szef inwestycji w Guggenheim ocenia, że spółki technologiczne osiągnęły już właściwe wyceny. Przypomniał jednak, że rynek ma tendencję do „przestrzelenia” cen, dlatego spodziewa się dalszego spadku kursów.

Minerd uważa, że rynek osiągnie „prawdziwe dno” kiedy tzw. indeks strachu przekroczy 40 i zbliży się do 50. W poniedziałek VIX ma wartość 29,99 i rośnie o 1,9 proc.

Szef inwestycji w Guggenheim prognozuje, że Bitcoin i Ethereum przetrwają obecny kryzys rynku kryptowalut, których większość uważa za „śmieci”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane