Czytasz dzięki

MinFin chce zmniejszyć liczbę przetargów bonów do 2 miesięcznie od września

Internet Securities
opublikowano: 02-08-2005, 13:30

Ministerstwo Finansów chce od września zmniejszyć liczbę przetargów bonów skarbowych do dwóch miesięcznie, powiedziała we wtorek Anna Suszyńska, zastępca dyrektora departamentu należności i zobowiązań finansowych państwa w resorcie.

Ministerstwo Finansów chce od września zmniejszyć liczbę przetargów bonów skarbowych do dwóch miesięcznie, powiedziała we wtorek Anna Suszyńska, zastępca dyrektora departamentu należności i zobowiązań finansowych państwa w resorcie.

„Tak to jest w krótkim terminie planowane” – powiedziała Suszyńska dziennikarzom.

„Zmniejszenie podąży bonów jest głównie skutkiem większego zainteresowania dłuższymi papierami, co jest zgodne z naszą strategią” – dodała.

Już w sierpniu resort ograniczył liczbę przetargów bonów skarbowych do dwóch miesięcznie. Dotychczas przetargi bonów organizowano w każdy poniedziałek.

„Od nowego roku pewne zmiany w strukturze oferowania papierów nastąpią, w tym największe w bonach skarbowych” – powiedziała Suszyńska, nie podając szczegółów.

Suszyńska powiedziała też, że od końca 2004 roku nastąpiło oddłużenie na kwotę 9,5 mld zł i na koniec lipca zadłużenie krajowe ogółem z tytułu skarbowych papierów wartościowych wyniosło 307,39 mld zł, z czego zadłużenie z tytułu bonów to 37,40 mld zł.

W strukturze zadłużenia krajowego z tytułu SPW udział bonów spadł do 12,2% z 16,5% na koniec ub. roku, dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane