Czytasz dzięki

MinFin oczekuje wzrostu inflacji do 1,6% r/r w sierpniu z 1,3% w lipcu

Internet Securities
opublikowano: 01-09-2005, 12:43

Ministerstwo Finansów szacuje, że miesięczna deflacja w sierpniu wyniosła 0,1%, co przekłada się na wzrost rocznego wskaźnika inflacji do ok. 1,6% z 1,3% w lipcu, podał resort w czwartkowym komunikacie.

Ministerstwo Finansów szacuje, że miesięczna deflacja w sierpniu wyniosła 0,1%, co przekłada się na wzrost rocznego wskaźnika inflacji do ok. 1,6% z 1,3% w lipcu, podał resort w czwartkowym komunikacie.

„Ministerstwo Finansów szacuje, iż ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły w sierpniu br., w stosunku do miesiąca poprzedniego, o 0,1%. Oznacza to, iż wzrost cen konsumpcyjnych liczony w skali rocznej może wynieść w sierpniu około 1,6%” – podano w komunikacie.

Sierpniowa projekcja inflacyjna banku centralnego, czyli scenariusz zakładający brak zmian w polityce pieniężnej, przewiduje, że inflacja z 50-proc. prawdopodobieństwem utrzyma się w przedziale 0,9-1,5% w IV kw. 2005 roku (wobec 1,1-2,2% wg majowej projekcji), zaś do poziomu celu inflacyjnego (2,5% r/r) zbliży się w połowie 2007 roku. (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane