MinFin wykupi przed terminem obligacje restrukturyzacyjne za 1,35 mld zł

Internet Securities
opublikowano: 18-05-2005, 10:39

Ministerstwo Finansów poinformowało w środę, że 31 maja br. zamierza dokonać przedterminowego wykupu obligacji restrukturyzacyjnych serii B i C o łącznej wartości 1.350,3 mln zł.

Ministerstwo Finansów poinformowało w środę, że 31 maja br. zamierza dokonać przedterminowego wykupu obligacji restrukturyzacyjnych serii B i C o łącznej wartości 1.350,3 mln zł.

„Wykupem objęte zostaną zobowiązania o łącznej kwocie 1.350,3 mln zł, w tym 1.311,6 mln zł z tytułu zobowiązań kapitałowych. Przedterminowy wykup pozwoli całkowicie zlikwidować zadłużenie w obligacjach restrukturyzacyjnych serii B i C oraz przyczyni się do dalszego zmniejszenia udziału zobowiązań nierynkowych w strukturze całego długu publicznego” – czytamy w opublikowanym w środę komunikacie.

Obligacje restrukturyzacyjne wyemitowane zostały w czterech seriach w latach 1993-1994 i przekazane 10 bankom w celu zwiększenia ich funduszy własnych i rezerw. W 1996 roku wyemitowano również dwie serie obligacji dla Banku Gospodarki Żywnościowej SA (BGŻ).

Według resortu finansów, po przeprowadzeniu przedterminowego wykupu wartość pozostałego zadłużenia w obligacjach restrukturyzacyjnych i w obligacjach dla BGŻ obniży się do 2.771,5 mln zł.

Podobnego rodzaju transakcje przedterminowego wykupu obligacji restrukturyzacyjnych i obligacji dla BGŻ zrealizowane zostały również w latach 1998-2003. Wartość wykupionego wówczas kapitału wyniosła 2.388,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane