MinFin zmniejszyło akcyzę na benzyny, zastrzega, że to czasowa obniżka

Internet Securities
opublikowano: 13-09-2005, 14:37

Wiceminister finansów Jarosław Neneman podpisał we wtorek rozporządzenie obniżające akcyzę na benzynę o 25 groszy za litr, poinformowała agencję ISB Izabella Laskowska, rzecznik resortu finansów. Zastrzegła ona, że obniżka jest czasowa i akcyza zostanie przywrócona do poprzedniego poziomu, gdy ceny ropy na rynkach światowych spadną.

Wiceminister finansów Jarosław Neneman podpisał we wtorek rozporządzenie obniżające akcyzę na benzynę o 25 groszy za litr, poinformowała agencję ISB Izabella Laskowska, rzecznik resortu finansów. Zastrzegła ona, że obniżka jest czasowa i akcyza zostanie przywrócona do poprzedniego poziomu, gdy ceny ropy na rynkach światowych spadną.

„Obniżka akcyzy jest czasowa – w momencie, kiedy ceny ropy na światowych rynkach wrócą do lipcowego poziomu, akcyza powróci do poprzedniej wysokości” – powiedziała ISB Laskowska.

Obecnie stawka akcyzy wynosi 1,56 zł na litr. Decyzja o obniżce wchodzi w życie od 15 września.

Rząd zdecydował o obniżce akcyzy na benzynę w reakcji na trwające od kilku miesięcy zwyżki cen ropy na światowych. Minister finansów Mirosław Gronicki zapowiadał, że obniżka akcyzy będzie prawdopodobnie obowiązywać do stycznia 2006 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / MinFin zmniejszyło akcyzę na benzyny, zastrzega, że to czasowa obniżka