Minimalna zmiana europejskiego rynku akcji

opublikowano: 16-05-2022, 18:51
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Stoxx Europe 600 kończył dzień wzrostem o zaledwie 0,04 proc. Na początku sesji spadał wyraźnie przez złe dane makro w Chinach.

Doniesienia m.in. o najsłabszych od początku pandemii wydatkach chińskich konsumentów i produkcji przemysłowej w Chinach, gdzie władze prowadzą bezwzględną, nie liczącą się z kosztami kampanię walki z COVID-19, wystraszyły europejskich inwestorów. Na początku sesji Stoxx Europe 600 tracił nawet 0,8 proc. W miarę upływu czasu nastroje lekko się poprawiły, ale przez większą część dnia indeks notował niewielki spadek. Pod koniec sesji wyszedł na minimalny plus pomimo zniżki S&P500 w tym samym czasie.

Na zamknięciu drożało 58 proc. spółek ze Stoxx Europe 600. Popyt przeważał w 6 z 10 głównych segmentach rynku. Największym cieszyły się akcje spółek użyteczności publicznej (1,6 proc.) i nieruchomości (1,2 proc.). Najsłabsze były segmenty cyklicznych dóbr konsumpcyjnych (-0,5 proc.) i spółek technologicznych (-0,7 proc.).

Giełda w Londynie zakończyła dzień wzrostem o 0,6 proc. W Paryżu główny indeks spadł o 0,2 proc., a we Frankfurcie giełda spadła o 0,45 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane