Minister infrastruktury reklamuje unijną kasę

KAP
opublikowano: 13-02-2008, 00:00

Resort infrastruktury rozpisał przetarg na gadżety promujące unijne fundusze z lat 2005-07. Lepiej późno niż wcale.

Resort infrastruktury rozpisał przetarg na gadżety promujące unijne fundusze z lat 2005-07. Lepiej późno niż wcale.

Wykorzystanie funduszy unijnych na inwestycje transportowe przez lata szło jak po grudzie. Polsce groziła utrata pieniędzy z Sektorowego Programu Operacyjnego Transport (SPOT). Dopiero w 2007 r. przyśpieszyliśmy wydawanie unijnej kasy. Jednak czas nagli, bo fundusze ze SPOT trzeba wykorzystać do końca tego roku. Resort infrastruktury rusza więc z reklamą unijnych programów — z lat 2005-07.

— Trwają dwa postępowania przetargowe: na dostawę materiałów promocyjnych i dostawę materiałów odblaskowych, realizowane w ramach projektu Pomocy Technicznej Sektorowego Programu Operacyjnego Transport „Kampania informacyjno-promocyjna SPOT w latach 2005- -07” — informuje Teresa Jakutowicz, rzecznik resortu.

Czemu dopiero teraz resort zdecydował się na przetargi?

— Zadania realizowane są zgodnie z rozporządzeniem komisji z 30 maja 2000 r., nakładającym na Ministerstwo Infrastruktury obowiązek prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych — twierdzi Teresa Jakutowicz.

Lepiej późno niż wcale. Resort wybierze firmy, które dostarczą kamizelki odblaskowe, plecaki, apteczki, ołówki czy długopisy promujące SPOT. Do konkursu na dostawę gadżetów odblaskowych, wartości 200 tys. zł, zgłosiło się siedem firm. O kontrakt na dostawę materiałów promocyjnych za ponad 300 tys. zł biją się dwa podmioty. Resort rozda je beneficjentom unijnego programu i dziennikarzom. Gadżety odblaskowe dostanie policja i placówki edukacyjne, by poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Niezależnie od promocji resort musi usprawnić przeprowadzanie unijnych inwestycji. Do końca roku pozostało sporo do zrobienia. Bruksela przyznała nam w SPOT 1,16 mld EUR, a do końca 2007 r. wartość zrealizowanych płatności sięga 65,4 proc. Do końca roku trzeba więc wydać ponad jedną trzecią puli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Minister infrastruktury reklamuje unijną kasę