Minister Janik obiecuje porządki w resorcie

Grzegorz Zięba, PAP
28-07-2003, 00:00

Krzysztof Janik, szef resortu spraw wewnętrznych, uważa, że weryfikacja kadry kierowniczej, konkurs na stanowisko dyrektora generalnego i konkursy na dyrektorów departamentów pomogą zaprowadzić generalne porządki w jego resorcie i zapobiec nieprawidłowościom. Zapowiada, że weryfikacje zostaną również przeprowadzone w województwach i zakończą się jesienią.

— Miarka się przebrała, a moja cierpliwość się skończyła. Chciałbym, żeby to był resort naprawdę profesjonalny i poza wszelkimi podejrzeniami — mówi minister.

23 lipca „Super Express” podał, że były doradca ministra Roman Kurnik złamał ustawę antykorupcyjną. Będąc oficjalnie zatrudniony w resorcie jako doradca wiceministra Zbigniewa Sobotki, jednocześnie zasiadał jako wiceprzewodniczący w radzie nadzorczej prywatnej spółki SAZ First Class Biuro Podróży, która miała umowę z Komendą Główną Policji na pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych dla policjantów wybierających się w podróże służbowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Minister Janik obiecuje porządki w resorcie