Minister osłabił notowania Renault

Marek Druś
05-07-2006, 00:00

Renault był we wtorek jednym z najmocniej przecenionych blue chipów notowanych na giełdzie w Paryżu. Spadek kursu drugiego francuskiego koncernu motoryzacyjnego spowodowała wypowiedź ministra przemysłu, która osłabiła wiarę inwestorów w realizację planu powiązania spółki z General Motors.

Minister Francois Loos powiedział, że do pomysłu powiązania kapitałowego GM, Renault i kontrolowanego przez Francuzów japońskiego Nissana należy podchodzić z najwyższą ostrożnością. Zwrócił uwagę na bardzo poważne problemy, które ma amerykański koncern. Podkreślił, że są one głównie natury finansowej, a nie wynikają bezpośrednio ze spadku popytu na auta koncernu.

Inwestorom nie spodobała się wypowiedź przedstawiciela rządu, który kontroluje blisko 19 proc. głosów na WZA Renault. W prasie pojawiły się tymczasem opinie, że powiązanie Renault i Nissana z General Motors to dobry pomysł. Analitycy zwracają uwagę, że Renault, którego kapitalizacja rynkowa jest większa od wartości GM, może zapewnić sobie silną pozycję we władzach koncernu i dogodny dostęp do rynku USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Minister osłabił notowania Renault