Minister potrafi wygrywać

KAP
opublikowano: 05-09-2006, 00:00

Dorzecze Dolnej Odry zostanie pogłębione. Będzie też zmodernizowany tor wodny Szczecin-Świnoujście. Minister Wiechecki nie traci czasu.

Rafał Wiechecki, minister gospodarki morskiej i rybołówstwa, powoli odzyskuje pieniądze, które kilka miesięcy temu zostały zabrane z puli przeznaczonej na rzeczną i morską infrastrukturę. Środki miały trafić na inne rządowe priorytety. Jeszcze trzy miesiące temu ze 100 mln EUR na żeglugę śródlądową zostawiono mu zero, a z 800 mln EUR na program Infrastruktura i Środowisko pozostawiono jedynie połowę. Minister zapowiadał więc obcięcie listy inwestycji. Okazuje się jednak, że nie będzie tak źle. Dzięki wsparciu Unii znalazło się bowiem 80 mln EUR na żeglugę śródlądową. Zostanie zatem pogłębione dorzecze Dolnej Odry.

— Otrzymaliśmy też dodatkowo 200 mln EUR z programu Infrastruktura i Środowisko. Dysponujemy więc już 600 mln EUR. Tak dużych pieniędzy nigdy w tym sektorze nie było — cieszy się Rafał Wiechecki.

Z tej puli ponad 50 mln EUR będzie przeznaczonych na modernizację toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Lada dzień minister przedstawi kolejne projekty inwestycyjne — finansowane z tej puli — w portach z Gdyni i Gdańska.

A co z pozostałymi 220 mln EUR? Jeśli uda się je odzyskać, pójdą na budowę trójmiejskiego tunelu pod Martwą Wisłą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Minister potrafi wygrywać