Minister skarbu powinna ubierać się klasycznie

Aneta Królak
opublikowano: 14-09-2001, 00:00

Minister skarbu powinna ubierać się klasycznie

Sposób ubierania się Aldony Kameli-Sowińskiej przywodzi na myśl tylko jedno — pani minister lubi zdecydowane kolory i perły. Niestety, na co dzień nie wyglądają one najlepiej. W czerwieni, także na ustach, oraz ozdobach z pereł od samego rana pani minister wygląda ostro, zbyt ostro.

Niepotrzebną uwagę przykuwa także zbyt często używany przez panią minister niebieski kolor na powiekach. To już od dawna jest niemodne, podobnie, jak mocno tapirowane włosy. Zarówno barwa cienia do powiek, jak i sposób czesania włosów świadczą o starych przyzwyczajeniach codziennego przygotowania się do wyjścia z domu.

Pani minister bardzo często publicznie występuje w jasnych — białych i kremowych — butach i z podobną torebką, choć, niestety, nie komponują się one z resztą stroju. Nawet latem kobieta biznesu — a wszak taką jest pani minister — powinna być ubrana jednolicie. Całość najlepiej zwieńczyłyby odpowiednio dobrane dodatki, właśnie biżuteria, buty i torebka. Warto dodać, że aż 93 proc. wrażenia, jakie robimy na innych, zależy od tego, co widzą i słyszą, a tylko 7 proc. — od treści tego, co mówimy.

Pani minister jest przystojną kobietą. Ten atut powinna podkreślać wybierając klasyczne stroje.

Bardzo dobrze wygląda w szarym żakiecie, z białą bluzką o ładnym dekolcie. Całość doskonale komponuje się z metalowymi, jednolitymi dodatkami: łańcuszkiem, klipsami i broszą. Z dyskretną szminką i makijażem oczu pani minister wygląda nadal na osobę stanowczą, ale znacznie bardziej sympatyczną. Stonowane barwy podkreślają niezależność i profesjonalizm.

Dodatkiem, w którym pani minister wygląda po prostu dobrze, są okulary. Dzięki nim sprawia wrażenie osoby bardzo kompetentnej.

not. Aneta Królak

Anna Wołyńczyk kreator wizerunku osób, firm i produktów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Minister skarbu powinna ubierać się klasycznie