Minister skarbu spotkał się z zarządem Telewizji Polskiej

IAR
opublikowano: 07-01-2009, 08:52

Minister skarbu Aleksander Grad spotkał się z zarządem Telewizji Polskiej, który poinformował go o sytuacji finansowej spółki oraz o planach finansowych na ten rok. Rzecznik Ministerstwa Skarbu Maciej Wewiór powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że do spotkania doszło na prośbę zarządu TVP.

Władze spółki potwierdziły również, że zamierzają zwrócić się do Rady Nadzorczej o odtajnienie audytów wykonanych między innymi na wniosek Ministra Skarbu Państwa, a dotyczących raportów o sposobie zarządzania spółką, zasadach tworzenia i rozwiązywania rezerw finansowych oraz zarządzania projektami.

Zarząd zapowiedział także wprowadzenie przejrzystych zasad i pełną jawność w wydatkowaniu środków pochodzących z abonamentu. Maciej Wewiór podkreślił, że spotkało się to z pełną aprobatą ze strony ministra skarbu, gdyż wielokrotnie o to wnioskował do poprzedniego Zarządu.

29 grudnia Krajowy Rejestr Sądowy uznał nowe władze Telewizji Polskiej. Sąd uznał zatem za zgodną z prawem decyzję Rady Nadzorczej TVP, która 19 grudnia zwiesiła na trzy miesiące prezesa Andrzeja Urbańskiego i wiceprezesów Sławomira Siwka i Marcina Bochenka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane