Minister skarbu USA odwiedzi Europę

DI, PAP
opublikowano: 09-07-2016, 08:39

Minister skarbu Jack Lew odwiedzi w dniach 11-14 lipca Londyn, Paryż, Berlin i Brukselę dla przedyskutowania z ministrami finansów krajów UE posunięć, które pozwolą na utrzymanie wzrostu gospodarczego oraz stabilności po decyzji Brytyjczyków o wyjściu z UE.

Informację o planowanych spotkaniach amerykańskiego sekretarza skarbu z ministrami finansów kluczowych krajów Unii Europejskiej, przedstawicielami instytucji europejskich oraz kołami biznesu podało w piątek ministerstwo skarbu USA.

Jack Lew zamierza skoncentrować się w rozmowach na "kondycji gospodarki światowej" i zastanowić nad sposobami amerykańskiego "uczestnictwa w stymulowaniu wzrostu w Wielkiej Brytanii, w Europie i na świecie".

Bezpośrednio po brytyjskim referendum, w którym 52 proc. uczestników opowiedziało się za wystąpieniem tego kraju z Unii Europejskiej, szef amerykańskiego ministerstwa skarbu zapowiedział, że będzie "blisko współpracował z Londynem i Brukselą oraz z partnerami na świecie, by (mimo Brexitu) zapewnić stabilność finansową, bezpieczeństwo i dobrobyt Europy" oraz reszty świata.

Jak podkreślał, Londyn "ma wszelkie nieodzowne narzędzia, by zapewnić stabilność finansową, która jest kluczowa dla wzrostu ekonomicznego".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane