Minister zdrowia będzie przekazywać informacje o lekarzach narażających pacjentów

opublikowano: 03-07-2007, 11:25

Minister zdrowia będzie przekazywać do  Naczelnej Izby Lekarskiej informacje o działaniach lekarzy, którzy w czasie strajku narazili życie bądź zdrowie pacjentów - poinformował PAP we wtorek rzecznik resortu Paweł Trzciński.

Wyjaśnił, że chodzi o informacje, które wpływają do działającego przy ministerstwie Biura Praw Pacjenta.

Resort apeluje, aby przypadki takich działań lekarzy zgłaszać pod numerem infolinii: 0-800-190-590.

Jak powiedział PAP Andrzej Włodarczyk z Naczelnej Rady Lekarskiej, tak jak do tej pory zgłaszane sprawy będą badane przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. "Takie sprawy wpływały do nas rutynowo. Nie jest to żadna rewelacja" - powiedział. Zaznaczył, że nic się nie zmienia i rzecznik będzie podejmował działania, tak jak do tej pory.

W biurze Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej PAP dowiedziała się, że do tej pory nie wpłynęły do niego żadne skargi od pacjentów związane ze strajkiem lekarzy. Rzecznik jest jednak instancją odwoławczą od decyzji, które podejmują okręgowi rzecznicy. Działają oni w ramach 23 izb lekarskich. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Minister zdrowia będzie przekazywać informacje o lekarzach narażających pacjentów