Ministerstwo Cyfryzacji testuje mLegitymacje

GSU
opublikowano: 28-06-2018, 15:58
aktualizacja: 28-06-2018, 15:59

Ministerstwo Cyfryzacji testuje rozwiązanie umożliwiające korzystanie z legitymacji szkolnej i studenckiej za pomocą smartfona. Testy ruszyły w dwóch siedleckich szkołach oraz na miejscowym uniwersytecie.

Korzystanie z elektronicznych wersji legitymacji ma być pomocne w różnych życiowych sytuacjach (np. kontrola biletów, wejście do kina, czy biblioteki). Docelowo będą one równoprawne z tradycyjnymi wersjami dokumentów.

Na obecnym etapie mLegitymacje będą dostępne na urządzenia z Androidem
Zobacz więcej

mLegitymacja

Na obecnym etapie mLegitymacje będą dostępne na urządzenia z Androidem MC

 Rozwiązanie jest weryfikowane na ograniczonej liczbie uczniów i studentów w oparciu o dane testowe. Zebrane uwagi zostaną wykorzystane na etapie pilotażu, który jest planowany od września tego roku. Do tego czasu planowane jest dostosowanie rozwiązań legislacyjnych.

Jak informuje ministerstwo na obecnym etapie nie jest planowane zastąpienie tradycyjnych legitymacji wersją elektroniczną - oba rozwiązania będą funkcjonować równolegle.

 mLegitymacja Szkolna i mLegitymacja Studencka są częścią projektu mDokumenty. W jego ramach w ubiegłym roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło aplikację mObywatel, która umożliwia pobranie danych osobowych z rejestru PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych oraz wzajemnie przekazywanie ich innym użytkownikom aplikacji.

 Na obecnym etapie mLegitymacje będą dostępne na urządzenia z systemem Android (wersja minimum 6.0).

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu