Ministerstwo Gospodarki Morskiej będzie kosztować 12 mln zł - prasa

(Marek Druś)
17-10-2006, 08:09

Prawie 12 mln zł kosztować będzie w przyszłym roku podatnika koalicja PIS z LPR, zapowiada "Super Express" i wyjaśnia, że tyle pieniędzy zarezerwowano w budżecie m.in. na urzędnicze pensje, samochody służbowe i delegacje Ministerstwa Gospodarki Morskiej.

Prawie 12 mln zł kosztować będzie w przyszłym roku podatnika koalicja PIS z LPR, zapowiada "Super Express" i wyjaśnia, że tyle pieniędzy zarezerwowano w budżecie m.in. na urzędnicze pensje, samochody służbowe i delegacje Ministerstwa Gospodarki Morskiej.

Gazeta nazywa ten resort "wydmuszką" która nie robi prawie nic. Prawie, bo jest poligonem doświadczalnym dla młodych polityków Ligi Polskich Rodzin.

W nowym resorcie zatrudniono 55 osób. Najważniejsze stanowiska obsadzono z klucza politycznego. Politycznym stanowiskiem okazała się nawet posada sekretarki, którą została żona prezesa LPR w Warszawie Bielanach i członka zarządu Młodzieży Wszechpolskiej.

Ministerstwo wciąż jest w powijakach. Do tej pory - mimo iż nakazuje to odpowiednia ustawa - nie stworzono Biuletynu Informacji Publicznej. Nie powołano też dyrektora generalnego, nie wiadomo więc kto tak naprawdę kieruje pracami resortu. To wszystko przekłada się na jego prace. Od 5 maja 2006 roku ministerstwo "wyprodukowało" zaledwie jedną ustawę - o wprowadzeniu podatku tonażowego dla polskich armatorów.

Minister Rafał Wiechecki powołał też zespół ds. Biało-Czerwonej Bandery, a także zespół ds. opracowania Polskiego Modelu Kształcenia Kadr Morskich w Systemie Edukacji. Niewiele jak na pół roku działalności, podsumowuje "Super Express".

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ministerstwo Gospodarki Morskiej będzie kosztować 12 mln zł - prasa