Ministerstwo Gospodarki: od czwartku skup wieprzowiny

opublikowano: 31-01-2007, 16:06

Od czwartku rozpocznie się skup półtusz wieprzowych do państwowych rezerw gospodarczych. Agencja Rezerw Materiałowych (ARM) zakończyła negocjacje z oferentami - poinformowało w środę PAP biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki.

Od czwartku rozpocznie się skup półtusz wieprzowych do państwowych rezerw gospodarczych. Agencja Rezerw Materiałowych (ARM) zakończyła negocjacje z oferentami - poinformowało w środę PAP biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki.

"Minister gospodarki przeznaczył na zakup mięsa do rezerw środki finansowe pochodzące ze sprzedaży produktów zwolnionych bezzwrotnie z państwowych rezerw gospodarczych. Część środków na ten cel (20 mln zł) ma zostać przekazana z rezerwy celowej budżetu państwa" - czytamy w komunikacie resortu gospodarki.

Resort informuje, że dalsze zakupy do państwowych rezerw gospodarczych będą realizowane po wpłynięciu do ministra gospodarki stosownych wniosków ministra rolnictwa oraz po przekazaniu ARM środków finansowych na ten cel.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane