Ministerstwo sprawdzi legalność oferty prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-11-2005, 18:54

Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych zaoferowało w środę nowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które oprócz świadczeń ambulatoryjnych obejmuje także leczenie w szpitalu. Ministerstwo Zdrowia zbada, czy ta propozycja jest zgodna z prawem.

Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych zaoferowało w środę nowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które oprócz świadczeń ambulatoryjnych obejmuje także leczenie w szpitalu. Ministerstwo Zdrowia zbada, czy ta propozycja jest zgodna z prawem.

"Nie mamy jeszcze opinii w tej sprawie. Musimy poznać szczegóły i sprawdzić, czy jest to legalne, czy nie" - powiedział PAP dyrektor Biura Prasy i Promocji w resorcie Paweł Trzciński.

Dodatkowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne skierowane jest do osób od 18. do 60. roku życia, a także do dzieci, jeśli jedno z rodziców jest ubezpieczone.

Miesięcznie ma kosztować od kilkudziesięciu do ponad 300 zł. Stawka ubezpieczenia zależeć będzie od wieku pacjenta, płci oraz przebytych przez niego chorób i operacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ministerstwo sprawdzi legalność oferty prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego