Miniwywiad z... Feliksem Fiege, członkiem zarządu Grupy Fiege

opublikowano: 28-02-2014, 00:00

Skierowanie oferty do nowych branż w Niemczech i rozwój biznesu logistycznego w Polsce — tego oczekuje niemiecki partner Work Service.

„Puls Biznesu”: Dlaczego zdecydowaliście się na partnerstwo z Work Service?

Felix Fiege, członek zarządu Grupy Fiege: Work Service jest dynamicznie rosnącym liderem rynku usług personalnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Nasi nowi partnerzy mają bardzo silną pozycję na rynku polskim, który stanowi priorytet w planach rozwoju Grupy Fiege, dlatego są dla nas bardzo interesujący z czysto biznesowego punktu widzenia. Ponadto Work Service ma podobny sposób myślenia oraz kulturę organizacyjną. Założyciele tej firmy nadal są ściśle związani ze swoim biznesem i podzielają tę samą pasję, jaką mamy w Grupie Fiege. Pasujemy do siebie na wielu płaszczyznach.

Co to partnerstwo oznacza dla biznesu Grupy Fiege?

Z naszym nowym partnerem w pełni wykorzystamy możliwości rynku usług personalnych w Niemczech. W ramach joint venture będziemy oferowali usługi i know-how dla większej liczby branż niż dotychczas. Możemy teraz nie tylko obsługiwać centra logistyczne czy branżę handlową, ale również bardzo atrakcyjne sektory rynku, takie jak IT, bankowość czy ubezpieczenia. Work Service ma także bardzo dobrą reputację na polskim rynku, więc będziemy chcieli to wykorzystać do rozwoju najważniejszego biznesu w Grupie Fiege — logistyki.

Jesteście przekonani, że partnerstwo daje dobre rezultaty?

Na rynku niemieckim planujemy świadczyć usługi w nowych branżach, ale oczywiście będziemy też powiększać naszą obecność w sektorze przemysłowym. Ponadto razem z Work Service zyskujemy nowe możliwości pozyskiwania wykwalifikowanego personelu w Polsce. Jesteśmy pewni, że strategia silnego partnerstwa z mocnymi graczami się powiedzie, tak jak to bywało w przeszłości. Wiele lat temu to właśnie partnerstwo otworzyło nam drzwi na rynku chińskim, a od 2012 r. budujemy pozycję w Indiach poprzez joint venture Apollo Fiege.

W Europie wiele mówi się o konieczności zmian w przepisach dotyczących pracy tymczasowej. Czy to może odbić się na waszym biznesie?

Przewagą elastycznych form zatrudnienia nie są różnice w wynagrodzeniach, ale właśnie elastyczność. Różnice w płacach zmniejszą się i nowe regulacje pokryją luki, które wykorzystują niektóre czarne owce. Na koniec te zmiany będą miały pozytywny wpływ i dla nas, i wszystkich agencji o uznanej reputacji. Wszystko to doprowadzi do zrównania szans rynkowych i pewnie do zamknięcia najmniej rzetelnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane