„Minutes” EBC wskazują malejące przekonanie o powrocie ożywienia

opublikowano: 23-05-2019, 14:30

„Minutes” z posiedzenia EBC 10 kwietnia wskazuje, że jego uczestnicy martwili się iż wzrost gospodarczy eurolandu jest niższy niż się obawiano, pisze Reuters.

- Uznano, że niektóre ostatnie dane okazały się nawet słabsze niż oczekiwano – głosi podsumowanie posiedzenia. – Spadła wiara w realizację scenariusza bazowego (dla wzrostu) i uznano, że zakres innych możliwych wyników poszerzył się – dodaje.

Uczestnicy posiedzenia wskazali, że potrzebne jest przeprowadzenie głębszej analizy, aby ustalić, czy gwałtowna utrata dynamiki gospodarczej jest trwałe, czy czasowe.

Ewentualne wsparcie wzrostu w czerwcu nie jest pewne, bo EBC ma uruchomić w przyszłym miesiącu bardzo tanie pożyczki dla banków. Podczas posiedzenia ustalono, że warunki TLTRO-III zostaną ustalone podczas kolejnych posiedzeń. Będą one jednak musiały uwzględniać kwestię wzrostu gospodarczego oraz tego, jak dobrze banki są w stanie przenieść cele polityki EBC do realnej gospodarki, wskazują „minutes”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

EBC