"Minutes" Fed pokazały wzrost niepokoju o gospodarkę USA

opublikowano: 09-10-2019, 20:20

Podczas wrześniowego posiedzenia FOMC jego uczestnicy sygnalizowali wzrost obaw dotyczących amerykańskiej gospodarki, wynika z opublikowanych w środę „minutes”.

- Uczestnicy generalnie oceniali, że ryzyko pogorszenia perspektyw aktywności gospodarczej wzrosło w pewien sposób od posiedzenia w lipcu, szczególnie wynikające z niepewności polityki handlowej i warunków zagranicznych – głosi protokół.

Podczas posiedzenia mówiono nawet o możliwości recesji, a jego kilku uczestników uznało iż jej prawdopodobieństwo wzrosło zauważalnie w ostatnich miesiącach.

- Słabość inwestycji biznesu i przemysłu w tym roku uznano za oznakę możliwości większego spowolnienia wzrostu gospodarczego niż przewidywany przez analityków Fed – głoszą „minutes”.

Podczas posiedzenia kilku jego uczestników zadeklarowało czujność wobec oznak osłabienia rynku pracy.

Uczestnicy posiedzenia byli podzieleni w sprawie cięcia stóp procentowych. Ostatecznie głosowali 7:3 za obniżką o 25 pkt. bazowych do 1,75-2,0 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA