Minutes: podwyżka stóp „relatywnie niedługo”

opublikowano: 23-11-2016, 20:06

Członkowie Fed zgodzili się, że podwyższenie stóp „relatywnie niedługo” byłoby właściwe, wynika z opublikowanych w środę „minutes” z listopadowego posiedzenia FOMC.

Podczas posiedzenia zwracano uwagę na stabilny wzrost liczby nowych miejsc pracy oraz to, że sytuacja na rynku pracy zaczyna napędzać „inflację wynagrodzeń” Nadgodziny także rosną, a w niektórych branżach zaczyna brakować wykwalifikowanych pracowników. Uczestniczy posiedzenia zwrócili także uwagę na wzrost „pewien wzrost” inflacji w minionych miesiącach.

Zobacz więcej

Fed, fot. Bloomberg

Wielu z uczestników posiedzenia martwiło się nawet, że jeśli  zwłoka z podwyżką będzie zbyt długa, może to zaszkodzić wzrostowi gospodarczemu w USA. To bardzo wyraźna zmiana nastawienia w porównaniu z poprzednimi kilkoma posiedzeniami. Rynki finansowe uważają za niemal pewne, że FOMC zdecyduje 14 grudnia o podwyższeniu stóp procentowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu