Miraculum wykupi obligacje, pieniądze ma z kredytu

ISBNEWS
opublikowano: 07-04-2016, 13:13

Miraculum zawarło umowę pięcioletniego kredytu inwestycyjnego z Bankiem Zachodnim WBK na kwotę 12 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie wcześniejszego wykupu obligacji serii Z5 o nominale 10 mln zł oraz obligacji serii BB o nominale 1,1 mln zł wraz z kosztami wcześniejszego wykupu, podała spółka.

"Zabezpieczeniem kredytu będą zastawy rejestrowe na znakach towarowych 'Pani Walewska' i 'Joko' oraz zapasach magazynowych spółki, zastaw rejestrowy i finansowy na wierzytelnościach z wszystkich rachunków prowadzonych dla spółki przez bank, przelew wierzytelności na rzecz banku z tytułu umowy ubezpieczenia przedmiotu zastawu rejestrowego na zapasach magazynowych, przelew globalny należności spółki względem jej kontrahentów o minimalnej wartości 3 000 000 zł, jak również hipoteka umowna łączna do kwoty najwyższej 19 650 000 zł ustanowiona na dwóch nieruchomościach należących do Fire-Max sp. z o.o. i pana Marka Jankowskiego, wraz z przelewem wierzytelności z tytułu umowy ubezpieczenia budynków i budowli znajdujących się na ww. nieruchomościach oraz poręczenie cywilne udzielone przez Fire-Max sp. z o.o."- czytamy w komunikacie.

Oprocentowanie kredytu naliczane jest według stawki WIBOR dla trzymiesięcznych depozytów bankowych, powiększonej o marżę banku w wysokości 3 punktów procentowych. W razie przedterminowej spłaty spółka zapłaci prowizję w wysokości 1 % spłacanej kwoty kredytu, podano także. 

 

Spłata kredytu nastąpi do 31 kwietnia 2021 roku w 60 ratach kapitałowych płatnych comiesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu