Mirbud przejmuje PBDiM Kobylarnia

DI, ESPI
opublikowano: 24-01-2010, 09:49

Emitent zdecydował o odtajnieniu informacji poufnej w związku z podpisaniem w dniu 23.01.2010r. przez zarząd ostatecznej listy wspólników PBDiM Sp. z o.o. wyrażających zamiar zbycia udziałów na rzecz emitenta.

15.12.2009 r. został podpisany List Intencyjny dotyczący ustalenia warunków transakcji polegającej na nabyciu przez emitenta udziałów w PBDiM Kobylarnia Sp. z o.o. List Intencyjny został podpisany z: Udziałowcami spółki Kobylarnia, posiadającymi łącznie 2018 udziałów, które stanowią 50,40 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników. List Intencyjny stanowi wyraz zamiaru nabycia przez Emitenta 100 proc. udziałów Kobylarni .

„Zgodnie z treścią Listu Intencyjnego Udziałowcy dołożą wszelkich starań w celu umożliwienia nabycia przez Emitenta 100% udziałów w spółce Kobylarnia. Strony Listu Intencyjnego oceniają, że wartość Transakcji nie przekroczy 70.000.000 złotych. Warunkiem Transakcji jest przeprowadzenie satysfakcjonującego due diligence Kobylarni, które zostanie przeprowadzone w okresie 8 tygodni od dnia podpisania Listu Intencyjnego.
Z uwagi na fakt, iż wykonanie Transakcji spowoduje przejęcie kontroli przez Emitenta nad Kobylarnią, co będzie wymagało uzyskania zgody na dokonanie koncentracji od Prezesa UOKiK, transakcja będzie wykonana pod warunkiem uzyskania takiej zgody.
W podpisanym dokumencie Strony zobowiązały się do zachowania poufności co do wszelkich informacji dotyczących Listu Intencyjnego, Stron, treści informacji uzyskanych w ramach negocjacji dotyczących transakcji oraz wyników due diligence. Strony Listu Intencyjnego ustaliły, że stanowi on wyraz zamiaru Stron i nie skutkuje dla Stron zobowiązaniem do realizacji Transakcji na warunkach w nim określonych. W przypadku niezawarcia do dnia 30 czerwca 2010 roku wiążących umów List Intencyjny wygasa” – napisano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ESPI

Polecane