Mirbud rozmawia z funduszami

Anna Pronińska
opublikowano: 10-09-2009, 00:00

Spółka rozmawia z funduszami w związku z planowaną emisją akcji. Może ona przekroczyć 50 mln zł.

Spółka rozmawia z funduszami w związku z planowaną emisją akcji. Może ona przekroczyć 50 mln zł.

Działający w branży budowlano-montażowej Mirbud rozważa emisję nowych akcji i uzyskanie kapitału na planowane przejęcia.

— Rozmawiamy z funduszami. Ma to związek z emisją, którą chcemy przeprowadzić na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2010 r. Jej wartość może przekroczyć 50 mln zł — mówi Jerzy Mirgos, główny akcjonariusz (85 proc. udziałów) i dyrektor zarządzający Mirbudu.

Wszystkie akwizycje mają być finalizowane w przyszłym roku. Wcześniej spółka informowała, że jeszcze w tym kwartale dopnie przejęcie spółki drogowej, z którą ma już podpisaną umowę przedwstępną.

— Ta akwizycja również przesunie się na 2010 r., co ma związek ze zdjęciem zastawów na udziałach obecnych właścicieli firmy. Przejęcie sfinansujemy z pieniędzy własnych. To nieduża firma — ujawnia Jerzy Mirgos.

Mirbud rozmawia również z firmą mostową i spółką zajmującą się infrastrukturą podziemną. To na te przejęcia będzie potrzebować dodatkowego zastrzyku pieniędzy.

Pod koniec tego miesiąca lub na początku października firma zamierza opublikować prognozy. Po półroczu pochwaliła się wzrostem zysku netto o 32 proc., do 8,7 mln zł r/r, i przychodów o 10,42 proc., do 129,4 mln zł.

— Na koniec roku spodziewam się wyników na poziomie zysku netto i przychodów nie gorszych niż w 2008 r. Sezonowo zwykle drugie półrocze jest dla Mirbudu lepsze, ale ten rok będzie podobny ze względu na lekką zimę — mówi właściciel Mirbudu.

W 2008 r. Mirbud miał 15,92 mln zł zysku netto przy 294,4 mln zł przychodów.

W ostatnich miesiącach spółka pochwaliła się zdobyciem kilku znaczących kontraktów. Jednym z bardziej intratnych jest zlecenie opiewające na 130 mln zł brutto, a dotyczące budowy kilku hal handlowych dla kupców ze Stadionu Narodowego. Z tego kontraktu do tegorocznych wyników spółka zaliczy 20 proc. jego wartości.

Anna Pronińska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu