Czytasz dzięki

Mirosław Bachórski nowym prezesem Z.Ch. Police

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 06-09-2005, 18:42

Nowym prezesem Zakładów Chemicznych Police został dotychczasowy członek zarządu Mirosław Bachórski. Andrzej Kurowski, który wcześniej zdecydował, że nie będzie ubiegał się o wybór na następną kadencję na stanowisko prezesa zarządu, pozostanie w Policach i będzie pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za zagadnienia ekonomiczno–finansowe.

Nowym prezesem Zakładów Chemicznych Police został dotychczasowy członek zarządu Mirosław Bachórski. Andrzej Kurowski, który wcześniej zdecydował, że nie będzie ubiegał się o wybór na następną kadencję na stanowisko prezesa zarządu, pozostanie w Policach i będzie pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za zagadnienia ekonomiczno–finansowe.

- Za wyborem Mirosława Bachórskiego na stanowisko prezesa przemawiało przede wszystkim jego doświadczenie zawodowe, znajomość spółki oraz udział w przygotowywaniu i realizacji, na przestrzeni ostatnich trzech lat, najważniejszych projektów związanych z przyszłością Z.Ch. Police – powiedział Adam Grzebieluch, przewodniczący rady nadzorczej spółki.

W ostatniej kadencji, w których Police odnotowały najlepsze w ostatnich latach wyniki i wskaźniki sprzedaży, Mirosław Bachórski odpowiadał za strategię handlową. Nowy prezes ma 56 lat, ze spółką związany jest od 2002 r.

-  Przed nami realizacja strategii rozwojowej. Sprawne przeprowadzenie procesu inwestycyjnego to najważniejsze zadanie jakie stawiam przed zarządem, przy jednoczesnej realizacji założonego planu ekonomicznego – zapowiedział Mirosław Bachórski. Dodał, że w jego ocenie akcjonariusze są w komfortowej sytuacji, gdyż niezależnie od zmiany na stanowisku prezesa tak naprawdę dalej będą współpracowali z tym samym zarządem, z którym rozmawiali decydując się na inwestycje w akcje.

Dotychczasowy prezes, Andrzej Kurowski, wcześniej zdecydował nie ubiegać się o reelekcję.- Nie byłoby to możliwe ze mną na czele, ponieważ za około rok zamierzam przejść na emeryturę - powiedział.

Konkurs na stanowiska prezesa i wiceprezesa zarządu oraz nowo wybieranego członka zarządu ogłosiła przed dwoma tygodniami rada nadzorcza spółki. Poza zmianą na stanowisku prezesa, w składzie zarządu pojawił się także nowy członek - Paweł Ofman - odpowiedzialny za koordynację rozwoju i zadań inwestycyjnych.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane