Mirosław Saj:Akcje Bogdanki dadzą zarobić

MZ
opublikowano: 25-06-2009, 00:00

Mirosław Saj: Akcje Bogdanki dadzą zarobić

1Dziś debiutuje na giełdzie Bogdanka. Akcje spółki w ofercie pierwotnej rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Czy to zwiastuje niespodziankę?

Mimo napiętej sytuacji na rynku wierzę w udaną inaugurację giełdowych notowań jednej z najbardziej rentownych kopalni w kraju. Na pierwszej sesji akcje spółki mogą dać zarobić około 10 proc. i cała oferta powinna zakończyć się pełnym sukcesem.

2Czy sukces oferty Bogdanki oznaczać będzie przełom na rynku pierwotnym? Z pewnością pomoże to rynkowi. Stworzy szanse na udane kolejne duże emisje. W tej chwili najbardziej pożądane przez inwestorów wydają się duże oferty skarbu państwa. Chodzi o przygotowywane IPO PGE — największej firmy energetycznej w Polsce. Jednak, oceniając perspektywy rynku pierwotnego, trzeba cały czas patrzeć na to, co dzieje się na giełdzie, i przewidywać, co może się wydarzyć.

3Czy w związku z tym prognozy mówiące o mocniejszej korekcie na GPW mogą popsuć nastroje na rynku pierwotnym?

Rzeczywiście, może czekać nas głębsza korekta, która sprawi, że wakacje mogą się okazać sezonem ogórkowym na rynku IPO. Jednak po wakacjach spodziewam się większej liczby ofert.

analityk DM DnB Nor

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mirosław Saj:Akcje Bogdanki dadzą zarobić