Misja: pomagać zwierzętom

opublikowano: 16-12-2020, 21:19

Dystrybutor z Białegostoku wspiera weterynarzy, hodowców i właścicieli domowych pupili.

Leki i suplementy, karmy i pasze, preparaty pielęgnacyjne i antypasożytnicze, a także karmniki, poidła, kuwety. Tego wszystkiego potrzebują nasi bracia mniejsi, by jeść, rosnąć i rozwijać się zdrowo. Produkty zapewnia lider tegorocznego rankingu „Gazele Biznesu” na Podlasiu – Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutyczno-Weterynaryjnego Centrowet.

Historia firmy sięga roku 1946, kiedy w Białymstoku powstała Spółdzielnia Handlowo-Przemysłowa Lekarzy Weterynaryjnych Rzeczypospolitej. Dzisiaj spółka współpracuje z wieloma hurtowniami, sieciami sklepów zoologicznych i gabinetami weterynaryjnymi. Prowadzi też obsługę stacjonarną klientów indywidualnych. Swój sukces zawdzięcza w dużym stopniu logistyce. Jej częścią jest codzienna optymalizacja tras dla 70 samochodów wyruszających w różne rejony kraju.

– Zorganizowaliśmy system hurtowni i przewozu towarowego, dzięki któremu swoją działalnością obejmujemy całą Polskę, a zamówienia realizujemy sprawnie i szybko. Część wysyłek obsługiwana jest profesjonalnym transportem medycznym. Korzystamy również z hurtowni leków ludzkich na użytek weterynaryjny, znajdujących się w Toruniu i Warszawie – opisuje Jarosław Czarnecki, szef Centrowetu.

Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo mówić przekonująco o witaminach polepszających nieśność kur albo z pasją prezentować zalety nowej obroży przeciw kleszczom dla psów. Dlatego białostocka firma kładzie duży nacisk na szkolenia. Przechodzą je m.in. pracownicy call center.

– Weterynarze, którzy ukończyli na uczelniach odpowiednie specjalizacje, chcą rozmawiać z profesjonalistami. Nasi telekonsultanci ich nie rozczarowują. Wiedzą, jak pomóc lekarzowi w zamówieniu potrzebnego towaru, o czym świadczy ponad tysiąc faktur dziennie – nie kryje dumy prezes Czarnecki.

Podobne pochwały kieruje w stronę przedstawicieli handlowych, którzy jego zdaniem po mistrzowsku umieją przedstawić klientom różnorodną ofertę Grupy Centrowet. Zapewnia, że wymaga to nie tylko zdolności sprzedażowych, lecz także opanowania wielu zagadnień z dziedziny farmacji oraz weterynarii, zootechniki i rolnictwa.

Swoją działalność dystrybutor z Podlasia prowadzi na podstawie koncesji wydanej przez Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Ma również zezwolenie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego na obrót środkami psychotropowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane