Misja: własna firma

ANB
24-08-2012, 00:00

Na ponad 50 osób z woj. małopolskiego czeka po 25 tys. zł. To bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego i firma Perfecta Elwira Bowers ogłosiły dodatkowy nabór do projektów realizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego — „Misja: Firma” i „Akademia Biznesu”. Do 29 sierpnia poszukują osób chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą. Programy skierowane są do bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, w wieku do 25 lat lub powyżej 50. roku życia. Z programów mogą skorzystać również osoby niepełnosprawne. Obowiązuje rejonizacja — projekt „Misja: Firma” jest dedykowany mieszkańcom powiatów proszowickiego, krakowskiego i tarnowskiego (lub miasta Tarnów), zaś „Akademia Biznesu” — limanowskiego, suskiego i dąbrowskiego. Osoby, które zostaną zakwalifikowane do programów, mogą liczyć na pakiet bezpłatnych szkoleń i doradztwo z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także pomoc w opracowaniu biznesplanu. Organizatorzy pokrywają również koszty dojazdu na zajęcia. I co najważniejsze, po zakończeniu szkoleń wyłonionych zostanie kilkadziesiąt najlepiej rokujących konceptów biznesowych, a ich pomysłodawcy dostaną po 25 tys. zł bezzwrotnej dotacji na rozkręcenie firmy. Poza dofinansowaniem na start przedsiębiorcy otrzymają również półroczne wsparcie pomostowe w wysokości 800 zł miesięcznie oraz dodatkowe doradztwo. Dokumenty aplikacyjne należy składać w biurze projektu, osobiście lub za pośrednictwem poczty. W przypadku osób niepełnosprawnych, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, dokumentację może odebrać osobiście sam organizator. Regulamin, szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronach www.misja.perfekta.biz.pl oraz www. akademia.firs.org.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Misja: własna firma