Mispol liczy na ponad 500 mln zł przychodów w 2008 r. dzięki przejęciu PMB

ISB
09-11-2007, 14:05

Mispol, producent konserw, pasztetów i dań gotowych, spodziewa się, że przychody grupy przekroczą 500 mln zł na koniec 2008 roku wobec 100,6 mln zł w 2006 roku, wynika z piątkowej wypowiedzi prezesa spółki Marka Piotrowskiego.

"W 2008 roku nastąpi gigantyczny wzrost przychodów wynikających z przejęcia spółki PMB, która do naszych 150 mln zł dołoży dodatkowo 350 mln zł. Wzrost dochodów powinien nastąpić także w wyniku kilkunasto lub nawet kilkudziesięciomilionowych nakładów inwestycyjnych, które planujemy w najbliższych miesiącach" - powiedział Piątkowski dziennikarzom.

Dodał, że Mispol nie planuje nowej emisji, a wydatki zostaną sfinansowane ze środków własnych oraz z kredytów.

"Mispol ma otwartą linie kredytową na kilkanaście milionów oraz zdolność kredytową na kolejne 15 mln zł. Chcemy przede wszystkim zwiększyć nasze moce produkcyjne w większości segmentów działalności" - wyjaśnił prezes.

Według niego, spółka zamierza nadal rozszerzać działalność na rynkach zagranicznych. Po bardzo intratnym kontrakcie z siecią Tesco w Wielkiej Brytanii i Irlandii, chciałby podobne umowy podpisać z dużymi sieciami (także w grę wchodzi Tesco) w Hiszpanii i we Francji. Rozwijać się będzie także udział w rynkach rosyjskim i ukraińskim.

"Bardzo ważnym kierunkiem będzie także południe Europy - Rumunia i Bułgaria. Tam jest więcej czasu na rozwój niż na rynkach Europy Zachodniej, łatwiej jest kupić lub wykreować własną markę" - powiedział Piotrowski.

Dodał, że w planach jest zakup istniejącej na tamtejszym rynku marki, wykreowanie własnej lub stworzenie joint ventures z podmiotem tam działającym.

"Obecnie trwają negocjacje z podmiotami na tamtejszych rynkach, ale szczegóły będą ujawnione dopiero w II kw. przyszłego roku. Natomiast w drugiej połowie I kw. chcemy zamknąć rozmowy z firmą z naszego rynku, które zostały kilka miesięcy temu zawieszone z powodu niejasnej sytuacji tej spółki" - powiedział prezes Mispolu.

Piotrowski zaznaczył, że spółka nie przedstawia prognoz na rok 2007, ale jest pewien, iż "w IV kw. dynamika przychodów zostanie utrzymana na poziomie z pierwszych trzech". "Co do zysku, takiej pewności mieć nie mogę, ale szacuję, że będzie podobnie" - dodał prezes.

W III kw. 2007 r. przychody spółki wyniosły 53,1 mln zł wobec 30,6 mln zł rok wcześniej (wzrost o 73,7%), a zysk netto odpowiednio 5,3 mln zł wobec 3,1 mln (+68,7%).

Narastająco w pierwszych 9 miesiącach roku przychody wyniosły 117,8 mln zł wobec 76,5 mln (+54,1%), a zysk 13,3 mln zł wobec 7,1 mln zł rok wcześniej (+87,6%). (ISB)

lk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Mispol liczy na ponad 500 mln zł przychodów w 2008 r. dzięki przejęciu PMB