Mispol nie wyklucza w tym roku kolejnych przejęć, poza PMB

opublikowano: 14-05-2007, 15:08

Mispol, który w tym roku chce sfinalizować przejęcie spółki mięsnej PMB, szacuje, że do końca roku może przeprowadzić jeszcze inne akwizycje - poinformował w poniedziałek na konferencji prezes Mispolu Marek Piątkowski.

"Rozmawiamy z kolejnymi podmiotami w sprawie fuzji i przejęć. Rozmowy są zaawansowane i możliwe, że w tym roku poinformujemy o kolejnych przejęciach" - powiedział.

Dodał, że nowe akwizycje mogą być sfinansowane zarówno za gotówkę i z kredytów, a także z następnych emisji.

"Mamy jeszcze środki, aby dokonywać akwizycji za gotówkę, poza tym nasza zdolność kredytowa zwiększyła się w stosunku do roku 2006. Nie wykluczamy także akwizycji za akcje" - powiedział prezes.

Poinformował, że z wolnych środków i z kredytów spółka jest w stanie wygospodarować obecnie około 40 mln zł na akwizycje.

W poniedziałek Mispol poinformował, że podpisał dwie umowy przedwstępne z udziałowcami spółki PMB (Biruna i LS Invest), dzięki którym będzie mógł kontrolować łącznie 88,33 proc. głosów na jej WZA oraz 85 proc. kapitału zakładowego.

Wartość kontraktu to 89,5 mln zł. W celu przejęcia udziałów Mispol wyemituje nowe akcje.

Mispol poinformował, że celem przejęcia kontroli nad PMB jest zwiększenie pozycji grupy Mispol w rynku konserw mięsnych, wykorzystanie wolnych mocy produkcyjnych w obszarze produkcji konserw mięsnych w zakładzie PMB, stworzenie własnej bazy surowcowej dla produkcji mięsnej grupy, jak również zrealizowanie synergii w obszarze sprzedażowym. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane