Mispol zrobił odpisy na 4,6 mln zł

GRA
opublikowano: 20-03-2011, 21:12

Raport roczny Mispolu nie zachwyca. Zamiast oczekiwanego zysku netto na poziomie 5-10 mln zł, jest zaledwie 125 tys. zł.

Jeszcze w lipcu 2010 r. zarząd producenta pasztetów, konserw mięsnych, karmy dla zwierząt i dań gotowych oczekiwał, że w całym roku spółce uda się zarobić na czysto 5-10 mln zł. Po trzech kwartałach było już 4,13 mln zł, ale nie udało się wykonać planu. Czwarty kwartał przyniosł 4 mln zł straty (wyliczenia “PB”).
W całym 2010 r. Mispol miał 284 mln zł sprzedaży, wobec 277 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł z 5,17 mln zł do 7,86 mln zł, a na poziomie netto, zamiast 4,46 mln zł straty netto, jest niewielki zysk w wysokości 0,125 mln zł.
Zarząd wyjaśnia w komentarzu do raportu, że “III kwartał przyniósł drastyczny wzrost cen zakupu pszenicy stanowiącej główny surowiec do produkcji karmy suchej”. Ponadto doszło do szeregu zdarzeń jednorazowych, których łączny wpływ na zmniejszenie wyniku wynosi 4,6 mln zł. Chodzi m.in. o koszty zależnego Bono Polska (upadłość z powodu roszczeń fiskusa), odpis należności kontrahenta zagranicznego, koszty wynikające z połączenia ze spółkami zależnymi, oraz koszty wynikające z planowanych i realizowanych inwestycji kapitałowych (zawieszone połączenie z Makaronami Polskimi).

GRA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu