Mistrz GPW: czas na finał

opublikowano: 19-01-2016, 22:00

Po raz drugi z rzędu producent gier komputerowych czy po raz drugi z rzędu spółka, która korzenie ma na NewConnect?

O tym, komu przypadnie tytuł Mistrza GPW, zdecydują w głosowaniu czytelnicy pb.pl i Bankier.pl. Głosowanie potrwa do piątku, do godz. 22, a wyniki ogłosimy na początku przyszłego tygodnia. Przypominamy, że głosy, wielokrotnie oddane z tego samego adresu IP, a także z adresów nieznanych, nie będą uwzględniane.

Finał będzie pojedynkiem Dawida z Goliatem, bo CD Projekt to firma o kapitalizacji przekraczającej 2 mld zł, która niedawno awansowała do składu indeksu WIG30. Grodno to natomiast tegoroczny nowicjusz na głównym rynku (wcześniej spółka była notowana na New- Connect) z kapitalizacją niespełna 90 mln zł. Zarówno producent gier, jak i dystrybutor artykułówelektrotechnicznych w ubiegłym roku wyróżniły się zwyżką notowań w 2015 r., przyciągając uwagę inwestorów poprawą wyników i obiecującymi perspektywami.

CD Projekt do finału dotarł bez większych przeszkód, bijąc w pierwszej rundzie Kernela w stosunku 89 do 11, w ćwierćfinale odprawiając z kwitkiem Amikę (71:29), a w półfinale – branżowego rywala, CI Games (66:34).

Grodno największe problemy miało w pierwszej rundzie, kiedy mierzyło się z Ciechem.

Ostatecznie przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a w kolejnej rundzie dość pewnie pokonało Kruk (59:41). Półfinałowy pojedynek z Grupą Azoty dość niespodziewanie był formalnością — wynik to 81 do 19. Mistrza GPW nagrodzimy w marcu na gali Giełdowa Spółka Roku 2015.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu