Czytasz dzięki

MIT sprzedaje PPWK, czyli pełnomocnik kupuje

Dawid Tokarz
opublikowano: 17-05-2010, 07:03

Pełnomocnikiem cypryjskiej spółki, która kupiła kartografię od MIT, jest osoba od lat związana z MNI. Ujawniamy kulisy transakcji wartej 1 zł.

Mamy nowe informacje w sprawie sprzedaży przez giełdowy MIT (dawniej PPWK) tradycyjnej działalności kartograficznej. Pełnomocnikiem cypryjskiego Sunnytop Investment, który 30 grudnia 2009 r. za symboliczny 1 zł przejął wszystkie udziały w zajmującym się kartografią PPWK, jest Karolina Kocemba. To wiceprzewodnicząca rady nadzorczej MIT, od lat pracująca dla kontrolującej wydarzenia w tej spółce grupy MNI. To zdaje się potwierdzać wcześniejsze nieoficjalne informacje "PB", że właścicielami Sunnytop są osoby powiązane z akcjonariuszami MNI.

— Nie wiem, kto jest właścicielem tej spółki. Zapewniam jednak, że ani ja, ani nikt z mojej rodziny nie mamy z nią nic wspólnego — mówi Andrzej Piechocki, inwestor kontrolujący MIT i MNI (w obu spółkach jest szefem rady nadzorczej).

Prezesem MIT, który uznał, że nie ma obowiązku informowania o podwójnej roli Kocemby, był odwołany dwa tygodnie temu Grzegorz Eider. Na początku kwietnia mówił "PB", że sprzedaż PPWK za 1 zł cypryjskiemu Sunnytop była najlepszym wyjściem, bo dała szansę na odzyskanie przez MIT należności przekraczających 2 mln zł. Chyba sam jednak nie wierzył w to do końca, bo w bilansie 2009 r. odpisał prawie 1,2 mln zł z tych należności.

— Odzyskamy te pieniądze. PPWK systematycznie spłaca MIT dług — zapewnia jednak Andrzej Piechocki.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Polecane