Mitsubishi wznawia produkcję Pajero w Rosji

PA P
opublikowano: 19-09-2017, 15:01
aktualizacja: 19-09-2017, 15:01

Japoński Mitsubishi Motors Corp. wznawia produkcję aut terenowych Pajero Sport w Rosji - podała we wtorek agencja Kyodo. Produkcja ruszy w listopadzie, po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej zawirowaniami na rosyjskim rynku motoryzacyjnym.

Japoński koncern chce produkować 7 tys. aut tego modelu rocznie w zakładzie w Kałudze, położonej 180 km na południowy zachód od Moskwy. Jednocześnie z jej linii produkcyjnych będą nadal zjeżdżały wytwarzane tam obecnie SUV-y Outlander.

Jak zapowiedzieli przedstawiciele koncernu, w fabryce powstanie dodatkowych 440 miejsc pracy w celu "wsparcia wzrostu produkcji".

Mitsubishi Motors wstrzymał produkcję aut modelu Pajero w Rosji w 2015 r., gdy rosyjska gospodarka zaczęła przeżywać kłopoty z powodu załamania się cen ropy i spadku wartości rubla.

Z danych japońskiego koncernu wynika, że w okresie od maja do lipca 2017 r. sprzedaż firmy wzrosła o 19 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku.

"Decyzja ta odzwierciedla przekonanie firmy, że rosyjski rynek motoryzacyjny powraca do dobrej formy" - wskazano w, cytowanym przez Kyodo, komunikacie Mitsubishi.

Zakład w Kałudze powstał w 2009 r., maksymalnie z jego taśm produkcyjnych może zjeżdżać 125 tys. pojazdów rocznie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PA P

Polecane