Mitsubishi zapowiada 30 proc. wzrost sprzedaży

opublikowano: 18-10-2017, 06:56
aktualizacja: 18-10-2017, 07:09

Japoński koncern motoryzacyjny Mitsubishi Motor zamierza zwiększyć swoje przychody i roczną sprzedaż samochodów o 30 proc. w ciągu następnych trzech lat, donosi Reuters.

Firma chce również zintensyfikować inwestycje R&D, po tym jak zwiększą swoją obecność na rynkach w Azji, USA i Chinach. 

Wyświetl galerię [1/3]

Mitsubishi Motors

Reuters/Forum

Ogłaszając średnioterminowy plan strategiczny do końca roku finansowego 2019, siódmy największy japoński producent samochodów stwierdził również, że planuje zwiększyć marżę operacyjną do 6 proc. lub więcej.

W ciągu najbliższych trzech lat planuje także zmniejszenie kosztów o ponad 100 mld jenów (891,11 mln USD) dzięki rozwojowi i poprawie efektywności w zakresie zamówień, które zostaną utworzone po tym, jak stał się członkiem sojuszu Nissan Motor i Renault.

Nissan w ubiegłym roku przejął kontrolę nad Mitsubishi Motors po tym, jak mniejszy rywal przyznał, że fałszował dane o spalaniu w niektórych modelach aut skierowanych na krajowy rynek. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Mitsubishi zapowiada 30 proc. wzrost sprzedaży